Deblistering Machine ETC-120AL

Përshkrim i shkurtër:

AUTOMATIC DEBLISTER MACHIEN ETC-120AL   ●Introduction: ETC-120AL is a patented equipment which can take capsules, tablets and others rapidly out from blister packs by extrusion. This equipment has special advantages for its high speed, completeness of pill-taking, and harmlessness to pills. It is a common equipment for pill-taking on the market. For different types of Aluminum Plastic Board(APB), ETC-120AL is equipped with adaptable structures to handle easily. Compared with other simil...


 • Min.urdhër Sasia: 1 copë
 • Koha Lead: 20 ditë pune
 • Port: Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  AUTOMATIC DEBLISTER MACHIEN ETC-120AL

  machines

   

  ●Introduction:

  ETC-120AL është një pajisje patentuar e cila mund të marrë kapsula, tableta dhe të tjerët me shpejtësi nga paketat flluskë me nxjerrje. Kjo pajisje ka avantazhe të veçanta për shpejtësinë e tij të lartë, plotësinë e pilulë-marrjes, dhe harmlessness në pilula. Kjo është një pajisje e zakonshme për pilulë-marrjen në treg. Për lloje të ndryshme të plastike alumini bordit (APB), ETJ-120AL është e pajisur me struktura të adaptueshëm për të trajtuar të lehtë. Krahasuar me makina të tjera të ngjashme, etj seri janë më ideal pilulë-marrjen makinë për ndërmarrjet e mëdha prodhuese mjekësi, sidomos për problemet e tyre të prodhimit flluskë.  

  ETC-120AL është një lloj më i madh, duke ndarë të njëjtën strukturë bazë me ETC-120A, të pajisur me një fuçi çelik inox-për të ruajtur pilula erdhi nga procesi deblistering. Feeding automatikisht me një shpejtësi maksimale të punës prej 120 copë / min. pako flluskë bërë pirg në modulin e të ushqyerit duhet të jetë e sheshtë dhe të qetë. 

  ●Working Principle

  ETC Deblistering Machine is a professional equipment to squeeze things out quickly from aluminum plastic boards. Its advantages include high speed, deblistering completely and pill-shape preserving. It is a presently common-used pill-taking machine on the market. ETC is applicable for different blisters, also equipped with an easily operative regulator. These features make ETC Deblistering Machine the most ideal pill-taking equipment as a good helper to production departments.  

  ●Advantage

  1.With good appearance, clear lines and humanization design, easy to clean and use.

  2.With good material of 304 stainless steel. Rollers are made of PU and TPR, durable and wear-resisting without crumps. It can protect medicines from secondary contamination.

  3.Nicely fitted with a good result and long lifetime for use. Capsules and tablets are completely taken from blisters without any damage to pills.

  4.Reasonable and detailed design. The whole design process is in the angle of using. Operated safely, easy to move and adjust for differently sized and arranged blisters to maximize the availability in production.

  5.This product is well recognized by western clients, also received high praise from domestic users with its good effects, small size and flexible properties. Its price is good as per its high effectiveness and quality.  

  ●parameter

  Specifikimet Deblister Model Teknike

   

  model

  ETC-60N

  ETJ-60A

  ETJ-120A

  ETJ-120AL

  efikasitet

  60 cope / min

  60 cope / min

  120 cope / min

  120 cope / min

  blister zbatueshme

  Në-linjë rregulluar

  Ndonjë lloj

  Në-linjë rregulluar

  Në-linjë rregulluar

  mënyrë

  Semi-auto

  Semi-auto

  Auto

  Auto

  Tensioni punues

  220 V AC 50-60 HZ

  fuqia Rating

  25W

  15W

  35W

  35W

  përmasat

  180 × 270 × 360 mm

   450 × 340 × 410 mm

  420 × 365 × 445mm

  410 * 360 * 1250mm

  peshë

  12kg

  15kg

  15kg

  30kg

  Furnizimi me ajër

  N / A

  4-6bar (0.4-0.6 Mpa)

  N / A

  N / A

  Konsumi Air

  N / A

   0.008m³ / min

  N / A

  N / A

   

  ●Typical case

  More than 700 plants in China are using our DEBLISTER MACHINE.

  )E@9H8YTBIHDLE$RAL)`V~D

  For more information,please click the link below where we uploaded the relevant video on Yu Tube

  https://youtu.be/-pKHgsqfbsk

   

   

   

   


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !