2mg/3mg Kapsula e Vogël Kontrollues Peshimi me saktësi të lartë

Përshkrim i shkurtër:

2mg/3mg peshues kontrolli me kapsula të vogla Peshim me precizion të lartë ●Përkufizim: Për shkak të ndikimit të njeriut, makinës, materialit, teknologjisë dhe mjedisit, një fushë e gjerë e peshës së kapsulës mund të ndodhë gjatë prodhimit, disa prej tyre tashmë kanë shkuar përtej diapazonit të peshës, këto të pakualifikuara konsiderohen si “kapsula rreziku”.Mënyra e trajtimit të shpejtë të këtyre kapsulave të rrezikut është një problem urgjent për Departamentin e Prodhimit dhe Cilësisë, veçanërisht kur numri i tyre është i madh.Seritë CMC mund të klasifikojnë...


 • Min.Sasia e porosisë:1 copë
 • Koha e udhëheqjes:20 ditë pune
 • Porti:Shangai
 • Kushtet e pagesës:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  2mg/3mg Kapsula e Vogël Kontrollues Peshimi me saktësi të lartë

  ●Përkufizimi:Për shkak të ndikimit të njeriut, makinerisë, materialit, teknologjisë dhe mjedisit, një gamë e gjerë e peshës së kapsulës mund të ndodhë gjatë prodhimit, disa prej tyre tashmë kanë shkuar përtej kufirit të peshës, këto të pakualifikuara konsiderohen si "kapsula rreziku".Mënyra e trajtimit të shpejtë të këtyre kapsulave të rrezikut është një problem urgjent për Departamentin e Prodhimit dhe Cilësisë, veçanërisht kur numri i tyre është i madh.Seritë CMC mund të klasifikojnë çdo peshë kapsule një nga një me saktësi të lartë.Kapsulat do të ndahen në seksione të kualifikuara dhe të pakualifikuara sipas standardeve të përcaktuara paraprakisht dhe një raport i statistikave të të dhënave do të printohet njëkohësisht.Kjo makinë mund të peshojë kapsulat e rrezikut një nga një, madje numri i kapsulave është i madh dhe të ndajë të mirat dhe të këqijat në zona të ndryshme.Fabrikat farmaceutike mund të përfitojnë nga kjo për të ulur koston e tyre dhe për të përmirësuar cilësinë.Me "strukturën e zgjerimit të njësisë" dhe "lidhjen paralele të pafundme", efikasiteti klasifikues i kësaj pajisjeje mund të rritet shumë.Për shkak të kësaj, seria CMC mund të lidhet me të gjitha llojet e makinerive mbushëse të kapsulave dhe do të zbulojë çdo peshë kapsule në prodhim.Ideja e menaxhimit të cilësisë “Çdo kapsulë do të zbulohet” mund të realizohet me seritë CMC.

   

  ● Performanca dhe avantazhet:

  1. Lloji automatik, mat kapsulat një nga një, duke i klasifikuar në të mira dhe i refuzon sipas diapazonit të paracaktuar të peshës, me efikasitet 400 copë/min, modeli i kapsulës së aplikueshme është 000#~5#, rangu i peshimit është 20~ 2000 mg, saktësia është ± 2 mg / ± 3 mg.
  2. Sensori i peshimit me precizion të lartë dhe sistemi i vetëm i përpunimit të shpejtë DSP të përdorur në pjesën thelbësore të pajisjes mundësojnë matjen e saktë dhe të shpejtë të të dhënave
  3. Myku është ndërtuar nga blloqe të mbivendosura dhe struktura mbyllëse, mund të çmontohet menjëherë pas ndryshimit të madhësisë së kapsulës dhe të instalohet pikërisht në pozicionin e duhur.
  4. Kjo pajisje mund të identifikojë kapsulën e kualifikuar dhe të pakualifikuar sipas një diapazoni specifik të vendosur paraprakisht. Blici i dritës tregon kur zbulon të pakualifikuarin.

  ● FotoKontrolluesi i peshës së kapsulës CMC-1200 3 mg (3)


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Produkte të ngjashme

  +86 18862324087
  Viki
  WhatsApp Online Chat!