Kontrolluesi automatik i peshës së kapsulës CMC 0.5 mg 1 mg

Përshkrim i shkurtër:

Kontrolluesi automatik i peshës së kapsulës CMC 0.5mg 1mg ●Përkufizimi: Për shkak të ndikimit të njeriut, makinës, materialit, teknologjisë dhe mjedisit, një fushë e gjerë e peshës së kapsulës mund të ndodhë gjatë prodhimit, disa prej tyre tashmë kanë shkuar përtej diapazonit të peshës, këto ato të pakualifikuara konsiderohen si “kapsula rreziku”.Mënyra e trajtimit të shpejtë të këtyre kapsulave të rrezikut është një problem urgjent për Departamentin e Prodhimit dhe Cilësisë, veçanërisht kur numri i tyre është i madh.Seritë CMC mund të klasifikojnë çdo kapsu...


 • Min.Sasia e porosisë:1 copë
 • Koha e udhëheqjes:20 ditë pune
 • Porti:Shangai
 • Kushtet e pagesës:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Kontrolluesi automatik i peshës së kapsulës CMC 0.5 mg 1 mg

  ●Përkufizimi:

  Për shkak të ndikimit të njeriut, makinerisë, materialit, teknologjisë dhe mjedisit, një gamë e gjerë e peshës së kapsulës mund të ndodhë gjatë prodhimit, disa prej tyre tashmë kanë shkuar përtej kufirit të peshës, këto të pakualifikuara konsiderohen si "kapsula rreziku".Mënyra e trajtimit të shpejtë të këtyre kapsulave të rrezikut është një problem urgjent për Departamentin e Prodhimit dhe Cilësisë, veçanërisht kur numri i tyre është i madh.

  Seritë CMC mund të klasifikojnë çdo peshë kapsule një nga një me saktësi të lartë.Kapsulat do të ndahen në seksione të kualifikuara dhe të pakualifikuara sipas standardeve të përcaktuara paraprakisht dhe një raport i statistikave të të dhënave do të printohet njëkohësisht.Kjo makinë mund të peshojë kapsulat e rrezikut një nga një, madje numri i kapsulave është i madh dhe të ndajë të mirat dhe të këqijat në zona të ndryshme.Fabrikat farmaceutike mund të përfitojnë nga kjo për të ulur koston e tyre dhe për të përmirësuar cilësinë.

  Me "strukturën e zgjerimit të njësisë" dhe "lidhjen paralele të pafundme", efikasiteti klasifikues i kësaj pajisjeje mund të rritet shumë.Për shkak të kësaj, seria CMC mund të lidhet me të gjitha llojet e makinerive mbushëse të kapsulave dhe do të zbulojë çdo peshë kapsule në prodhim.Ideja e menaxhimit të cilësisë “Çdo kapsulë do të zbulohet” mund të realizohet me seritë CMC.

   

  ● Performanca dhe avantazhet:

  1. Makina përdor "strukturën e zgjerimit të njësisë" dhe "lidhjen paralele të pafundme" kanë përmirësuar shumë efikasitetin e punës. Është vetëm për ju që të zgjidhni madhësinë e pajisjes sipas gjendjes së produktit tuaj.

  2. Kjo pajisje mund të identifikojë kapsulën e kualifikuar dhe të pakualifikuar sipas një diapazoni specifik të vendosur paraprakisht. Blici i dritës tregon kur zbulon të pakualifikuarin.

  3. Kjo pajisje mund të bëjë një statistikë gjithëpërfshirëse të të dhënave dhe t'i printojë ato.

   

  ● Foto

   Kontrolluesi i peshës së kapsulës CMC-1800 (1)

   


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Produkte të ngjashme

  +86 18862324087
  Viki
  WhatsApp Online Chat!