Kapsulë kontrollues CMC-1200

Përshkrim i shkurtër:

Makina automatike e klasifikimit të kapsulave metage (CMC) ●Hyrje: Në prodhimin e kapsulave, luhatjet e peshave të kapsulave zakonisht ndodhin nën ndikimin e njeriut, makinës, materialit, metodave dhe mjedisit.Disa kapsula janë jashtë gamës duke shprehur një rrezik të lartë për cilësinë që duhet të shihet si "produkt i rrezikshëm".Mënyra se si të merreni me produkte të shumta të rrezikshme është gjithmonë një dhimbje koke për departamentin e kontrollit të cilësisë dhe departamentin e prodhimit.CMC (Klasifikimi Automatik i Metage Kapsulave M...


 • Min.Sasia e porosisë:1 copë
 • Koha e udhëheqjes:20 ditë pune
 • Porti:Shangai
 • Kushtet e pagesës:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Makinë automatike e klasifikimit të kapsulës metale (CMC)

  Faqja 3

   

  ●Hyrje:

  Në prodhimin e kapsulave, luhatjet e peshave të kapsulave zakonisht ndodhin nën ndikimin e njeriut, makinës, materialit, metodave dhe mjedisit.Disa kapsula janë jashtë gamës duke shprehur një rrezik të lartë për cilësinë që duhet të shihet si "produkt i rrezikshëm".Mënyra se si të merreni me produkte të shumta të rrezikshme është gjithmonë një dhimbje koke për departamentin e kontrollit të cilësisë dhe departamentin e prodhimit.

  CMC (Automatic Capsule Metage Classifying Machine) mat kapsulat një nga një, duke i klasifikuar në të mira dhe i refuzon sipas diapazonit të paracaktuar të peshës.Funksionon në mënyrë perfekte me efikasitet të lartë, ul kostot dhe ndihmon në përmirësimin e cilësisë së kapsulës.

  Ndërkohë, efikasiteti i punës i serisë CMC mund të rritet pafundësisht me mënyrën e saj krijuese të punës - "struktura e njësisë së zgjatur" dhe "lidhje paralele e pakufizuar".Prandaj, mund të integrohet në çdo makinë mbushëse të kapsulës për të peshuar çdo kapsulë nga prodhimi.

  ●Përkufizimi:

  Struktura e njësisë e zgjerueshme: numri i njësive të funksionimit është i zgjidhshëm sipas nevojës së prodhimit

  Njësia e funksionimit: çdo njësi operimi ka një efikasitet inspektimi prej 400 kapele/min.Ekuacioni i zgjedhjes së modelit është: Numri i njësive të funksionimit = efikasiteti i mbushësit të kapsulës/400

  Njësia e kontrollit: kontrollon njësitë e tjera, duhet të zgjidhet në çdo CMC.

  ●Performanca dhe avantazhet:

  1. Sensori i peshimit me precizion të lartë dhe sistemi i vetëm i përpunimit të shpejtë DSP të përdorur në pjesën thelbësore të pajisjes mundësojnë matjen e saktë dhe të shpejtë të të dhënave

  2.Kjo pajisje mund të klasifikojë:madhësitë e kapsulave 00#,0#,1#,2#,3#,4#,5#;të gjitha llojet e kapsulës së sigurisë; tabletë të gjatë në formë kapsule.(forma të tjera tabletash mund të përdoren Seritë TMC zbulojnë peshën e tyre)

  3. Myku është ndërtuar nga blloqe të mbivendosura dhe strukturë mbyllëse, mund të çmontohet menjëherë pas ndryshimit të madhësisë së kapsulës dhe të instalohet pikërisht në pozicionin e duhur.

  4. Makina përdor "strukturën e zgjerimit të njësisë" dhe "lidhjen paralele të pafundme" kanë përmirësuar shumë efikasitetin e punës. Është vetëm për ju që të zgjidhni madhësinë e pajisjes sipas gjendjes së produktit tuaj.

  5. Kjo pajisje mund të identifikojë kapsulën e kualifikuar dhe të pakualifikuar në një gamë specifike të vendosur paraprakisht. Blici i dritës tregon kur zbulon të pakualifikuarin.

  6. Kjo pajisje mund të bëjë një statistikë gjithëpërfshirëse të të dhënave dhe t'i printojë ato.

  7. Informacioni i produktit mund të ruhet automatikisht dhe përgjithmonë dhe ju mund të kontrolloni sa të dëshironi.

  8. Ekrani me prekje dhe ndërfaqja miqësore njeri-makinë e bëjnë funksionimin më të thjeshtë dhe më të qartë.

  ●Specifikimet:

  Model

  CMC-400

  CMC-800

  CMC-1200

  …(etj.)

  Shpejtësia

  400 kapsula/min

  800 kapsula/min

  1200 kapsula/min

  n*400 kapsula/min

  Madhësia e aplikueshme e kapsulës

  00#-5#

  00#-5#

  00#-5#

  00#-5#

  Gama e peshimit

  10-2000 mg

  10-2000 mg

  10-2000 mg

  10-2000 mg

  Saktësia

  ±2mg/±3mg

  ±2mg/±3mg

  ±2mg/±3mg

  ±2mg/±3mg

  Tensioni

  220 V 60 Hz

  220 V 60 Hz

  220 V 60 Hz

  220 V 60 Hz

  Furnizimi me ajër

  0,4-0,7Mpa

  0,4-0,7Mpa

  0,4-0,7Mpa

  0,4-0,7Mpa

  Vlerësimi i fuqisë

  450 W

  600 W

  750 W

  Dimensionet

  830*530*1670

  1230*530*1670

  1630*530*1670

   

   Për më shumë informacion, ju lutemi klikoni lidhjen më poshtë ku kemi ngarkuar videon përkatëse në You Tube

   https://youtu.be/mNzXje64Tms

  3


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Produkte të ngjashme

  +86 18862324087
  Vicky
  WhatsApp Online Chat!