Lloji manual i makinës ndarëse kapsulash me efikasitet të lartë 3000 copë/min CS2-A

Përshkrim i shkurtër:

Manuali i makinës ndarëse të kapsulave Lloji me efikasitet të lartë 3000 copë/min CS2-A ●Parimi: Dekapsulatori me vakum krijon rrymën e ajrit për të transformuar ajrin e kompresuar 4-5 bar të siguruar nga burimi i jashtëm i ajrit në vakum pulsues me frekuencë të lartë.Ajri me puls me frekuencë të lartë tërheq vazhdimisht kapsulat në dhomën e punës brenda një periudhe të caktuar.Si rezultat, kapsulat ndahen gradualisht;pluhuri ose fishekët brenda bien në fuçi.Për shkak të forcave fleksibël në vend të forcave mekanike, kap ...


 • Min.Sasia e porosisë:1 copë
 • Koha e udhëheqjes:20 ditë pune
 • Porti:Shangai
 • Kushtet e pagesës:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Lloji manual i makinës ndarëse kapsulash me efikasitet të lartë 3000 copë/min CS2-A

  ●Parimi:

  Dekapsulatori me vakum krijon rrymën e ajrit për të transformuar ajrin e kompresuar 4-5 bar të siguruar nga burimi i ajrit të jashtëm në vakum pulsues me frekuencë të lartë.Ajri me puls me frekuencë të lartë tërheq vazhdimisht kapsulat në dhomën e punës brenda një periudhe të caktuar.Si rezultat, kapsulat ndahen gradualisht;pluhuri ose fishekët brenda bien në fuçi.Për shkak të forcave fleksibël në vend të forcave mekanike, predhat e kapsulës mbeten plotësisht të paprekura;asnjë fragment nuk u krijua në këtë proces

  Ky dekapsulator me vakum është i disponueshëm për të gjitha kapsulat e madhësisë, nuk nevojiten pjesë të ndërrimit.

  ●Përdorimi aktual

  Situata e mëposhtme do të shkaktojë një kapsulë jonormale, është e nevojshme të përdorni DECAPSULATOR për të ricikluar pluhurin:

  1.Në fazën e fillimit të secilës grumbull të prodhimit të drogës, është e lehtë të shfaqet mbushje e paqëndrueshme e pluhurit gjatë korrigjimit të Makinerisë Mbushëse të Kapsulave, ato janë të pakualifikuara ndërsa produkti nuk mund të përmbushë kërkesat me nivelin e mbushjes me pluhur.

  2. Gjatë prodhimit të përditshëm të ndërmarrjeve farmaceutike, produktet e kapsulave të pakualifikuara shkaktohen nga funksionimi jonormal i pajisjeve përkatëse.

  3. Gjatë prodhimit të përditshëm të ndërmarrjeve farmaceutike, produktet e kapsulave të pakualifikuara shkaktohen nga lëndë të para jonormale ose proces i paqëndrueshëm i prodhimit.

  4. Për më tepër, instituti kërkimor i mjekësisë së re do të ketë gjithashtu disa produkte kapsulash që nuk plotësojnë kërkesat e pritshme dhe duhet të përmirësohen më tej gjatë fazës së testimit në shkallë të vogël të barit të ri në grup për formulë.

  5. Njëkohësisht, me rritjen e kërkesave më të larta për cilësinë, gjithnjë e më shumë ndërmarrje do të importojnë pajisje automatizimi që përdoren për përcaktimin e peshës dhe cilësisë së produkteve të kapsulës në procesin e vet, kështu që do të ketë më shumë produkte kapsula të pakualifikuara për të pasur mundësinë e filtrimit.

  ●Përparësitë:

  • Rikuperim pluhur i pastër, pa predha të copëtuara.

  • Shpejtësia e hapjes së kapsulës pothuajse 100%.

  • Kurseni kohë dhe humbje.

  • Merreni me kapsula jonormale me shpejtësi të lartë.

  • Nuk shkaktojnë absolutisht asnjë dëm në fuqinë/peletat/tabletat brenda kapsulës.

  • E aplikueshme për çdo kapsulë me madhësi.

  • Ajri është i vetmi material kontaktues me pluhurin;asnjë kontaminim.

  • Predha kapsule të përdorshme pas ndarjes.

  • I përshtatshëm për t'u përdorur, vendosur dhe mirëmbajtur.

  ●Performanca

  Specifikimet teknike të modelit CS

  Model

  CS-mini

  CS1

  CS2-A

  CS3

  CS3-A

  CS5

  Efikasiteti maksimal

  500 kapele/min

  700 kapele/min

  3000 kapele/min

  1000 kapele/min

  1000 kapele/min

  5000 kapele/min

  Gama e zbatueshme

  000#, 00#, 0#, 0el, 1#, 2#, 3#, 4#, 5# dhe kapsula të tjera të forta

  Modaliteti

  Gjysmë-auto

  Gjysmë-auto

  Gjysmë-auto

  Auto

  Auto

  Auto

  Sitë

  Manual

  Manual

  Manual

  Auto

  Auto

  Auto

  Tensioni i punës

  AC100-240V 50-60HZ

  Vlerësimi i fuqisë

  35 W

  35 W

  35 W

  60 W

  60 W

  120 W

  Kapaciteti i dhomës

  1.7 litra

  1L

  7.5 litra

  2.3 litra

  2.3 litra

  8,5 litra

  Dimensionet (mm)

  607×310×553

  450×600×650

  840×420×490

  500×400×1550

  500×400×1550

  650×700×1700

  Pesha

  45 kg

  55 kg

  80 kg

  80 kg

  80 kg

  150 kg

  Stili i Operacionit

  Butonat

  Butonat

  Butonat

  Butonat

  Ekrani me prekje

  Ekrani me prekje

  ●Foto

   Dekapsulator CS2-A (1)

   


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Produkte të ngjashme

  +86 18862324087
  Viki
  WhatsApp Online Chat!