Makinë monitorimi jashtë linje për kapsula/tablet CVS-D

Përshkrim i shkurtër:

Makina e monitorimit jashtë linjës për kapsula/tabletë CVS-D Hyrje Makina automatike e monitorimit të peshës së kapsulës CVS mund të përdoret si një zëvendësim i inspektimit manual të pasaktësisë së mbushjes, madje edhe si një version i përditësuar i inspektimit manual.Makina vazhdon marrjen e mostrave automatikisht nga priza e makinës së mbushjes së kapsulave për të inspektuar peshat, me një monitor në kohë reale për të shfaqur peshat.Kur pesha tejkalon diapazonin e cilësimit, ajo alarmon operatorët dhe nxjerr mostra të pakualifikuara.Ndërkohë, ai izolon...


 • Min.Sasia e porosisë:1 copë
 • Koha e udhëheqjes:20 ditë pune
 • Porti:Shangai
 • Kushtet e pagesës:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Makinë monitorimi jashtë linje për kapsula/tablet CVS-D

  Prezantimi

  Makina automatike e monitorimit të peshës së kapsulës CVS mund të përdoret si një zëvendësim i inspektimit manual të pasaktësisë së mbushjes, madje edhe si një version i përditësuar i inspektimit manual.Makina vazhdon marrjen e mostrave automatikisht nga priza e makinës së mbushjes së kapsulave për të inspektuar peshat, me një monitor në kohë reale për të shfaqur peshat.Kur pesha tejkalon diapazonin e cilësimit, ajo alarmon operatorët dhe nxjerr mostra të pakualifikuara.Ndërkohë, ai izolon pjesën e mbushur me rrezik të kapsulave dhe sigurohet që produktet e gjykuara të jenë të mbushura në rregull.

  Përparësitë

  ◇ Lidheni me makinën e mbushjes së kapsulave, duke marrë mostra të vazhdueshme 24 orë në ditë, kështu që anomalitë e mbushjes nuk kanë mundësi të shfaqen.Pasi të ndodhë anomalia, është e lehtë të gjendet, për më tepër, produktet e rrezikshme në këtë proces do të izolohen menjëherë.
  ◇ Të gjitha të dhënat e kontrollit janë reale dhe efektive, të regjistruara tërësisht dhe të printuara automatikisht.Mund të përdoret si regjistrim i prodhimit të grupeve.Dokumentet elektronike janë të lehta për t'u ruajtur, kërkuar dhe aplikuar për rishikim cilësor dhe identifikimin e problemit.
  ◇Funksioni i monitorimit në distancë të CVS e bën atë më të përshtatshëm dhe efektiv për të kontrolluar prodhimin dhe cilësinë.Gjithashtu me inspektimin me një vrimë, CVS gjen dhe zgjidh anomalitë e mbushjes më shpejt dhe drejtpërdrejt.
  ◇ Vetëm nën mbikëqyrjen e rreptë të CVS, pasaktësitë e mbushjes së kapsulës mund të kontrollohen në mënyrë efektive dhe të sigurohet cilësia e produktit.
  ◇ Me funksione të fuqishme dhe SPC inteligjente, makina përmbush gjithmonë detyrën e saj.Menaxhimi i tij është shumë më i lehtë se njerëzit dhe efekti i tij i punës është shumë më i mirë se kontrolli manual i devijimit të mbushjes.CVS është një metodë reale efektive për të garantuar cilësinë e prodhimit.

  Foto

  CVS (1)


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Produkte të ngjashme

  +86 18862324087
  Viki
  WhatsApp Online Chat!