Furnizuesi i rripit transportues të kapsulës BTC

Përshkrim i shkurtër:

Furnizuesi i shiritit transportues të kapsulave dhe tabletave BTC Hyrje Sistemi i ushqimit BTC përdoret posaçërisht për ushqimin automatik dhe shpërndarjen uniforme të peshuesit kontrollues të kapsulave/tabletit CMC, veçanërisht për peshuesit kontrollues me efikasitet të lartë në kushtet e disa makinerive të vetme paralelisht.Sistemi i ushqyerjes BTC miraton algoritmin e softuerit PID, përmes shpejtësisë së konsumit të logjistikës dhe frekuencës së hapjes dhe mbylljes së çdo valvule kanali, kontrollon rregullimin e shpejtësisë së konvertimit të frekuencës pa shkallë ...


 • Min.Sasia e porosisë:1 copë
 • Koha e udhëheqjes:20 ditë pune
 • Porti:Shangai
 • Kushtet e pagesës:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Ushqyes i rripit transportues të kapsulave dhe tabletaveBTC

  Prezantimi

  Sistemi i ushqyerjes BTC përdoret posaçërisht për ushqimin automatik dhe shpërndarjen uniforme të peshuesit kontrollues të kapsulës/tabletit CMC, veçanërisht për makineritë e kontrollit me efikasitet të lartë në kushtet e disa makinerive të vetme paralelisht.

  Sistemi i ushqimit BTC miraton algoritmin e softuerit PID, përmes shpejtësisë së konsumit të logjistikës dhe frekuencës së hapjes dhe mbylljes së çdo valvule kanali, kontrollon motorin e rregullimit të shpejtësisë së konvertimit të frekuencës pa shkallë, rregullon shpejtësinë e ushqyerjes, shpërndarjen automatike të bilancit të materialeve të kërkuara të secilës makinë të vetme.Kur konsumi logjistik i një makine të vetme rritet, rritet automatikisht furnizimi;Kur konsumi i një makine të vetme zvogëlohet për shkak të zbulimit jonormal të kanalit, furnizimi i materialit zvogëlohet automatikisht;Kur një makinë e vetme mbyllet, furnizimi me materiale ndalet.Arritni furnizim në kohë, ekuilibër automatik, pa mungesë materiali, pa akumulim material, pa tejmbushje, për të siguruar që peshuesi kontrollues i kapsulave/tabletit CMC të jetë gjithmonë në gjendjen më të mirë të nivelit të materialit nën punë.

  Prandaj, sistemi i ushqyerjes BTC mund të zgjidhë mirë problemet e ushqyerjes për peshuesin e kontrollit të kapsulës/tabletit dhe të kuptojë Servo ushqyerje dinamike me konsum dhe ushqim të balancuar, i cili luan një rol të madh në asistimin dhe garantimin e funksionimit të mirë dhe të qëndrueshëm të peshores kontrolluese të kapsulave/tableteve CMC.

  Në të njëjtën kohë, sistemi i ushqimit BTC është i arsyeshëm në dizajn, i lehtë për t'u lëvizur, nuk merr hapësirë, i lehtë për t'u çmontuar dhe pastruar.

  Parametri kryesor

  Modeli i pajisjes BTC-150
  Gjerësia e transportuesit 150 mm
  Materialet e Përshtatshme Të gjitha llojet e kapsulave, diametri i tabletave >3 mm
  Shpejtësia e përcjelljes 0~0,3 m/s, rreth 0~7500 kapele/min
  Kapaciteti i pleshtit 100L
  Sipërfaqja e Katit 810mm*600mm
  Furnizimi me energji elektrike 220V 50Hz 1.5KW
  Furnizimi me ajër 6 ~ 8 bar

  Fotot e produktit

  Ushqyes i rripit transportues të kapsulës (1)


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Produkte të ngjashme

  +86 18862324087
  Viki
  WhatsApp Online Chat!